vyberte si přesně co potřebujete

MINERÁL AMETYST

VYBERTE SI ŠPERKY S MINERÁLEM AMETYSTEM

CO JE AMETYST?
Ametyst je druh křemene, který se vyskytuje ve vyvřelých, metamorfovaných a sedimentárních horninách. Je klasifikován jako polodrahokam s tvrdostí podle Mohsovy stupnice 7. Ametyst je již po staletí oblíbený ve šperkařství a zůstává populární pro svou mimořádnou krásu, trvanlivost a cenovou dostupnost. 

VĚDĚLI JSTE, ŽE?!
Ametyst je nejoblíbenější fialový drahokam na světě! Všichni lidé narození v únoru mohou prohlásit ametyst za svůj oficiální kámen narození. Ačkoli se ametyst vyskytuje na mnoha místech po celém světě, ve Spojených státech se nachází pouze jeden komerčně provozovaný ametystový důl, Four Peaks Mine, který se nachází v Arizoně.

LÉČIVÉ ÚČINKY AMETYSTU:
Ametyst je kamenem duchovnosti a spokojenosti. Předpokládá se, že zvyšuje vášeň a kreativitu člověka a je minerálem čistoty ducha i duše. Je to nejvhodnější kámen pro meditace a pomáhá nalézt cestu k vyššímu duchovnímu poznání. Pomáhá také objevovat lásku a pokoru k sobě i druhým. Je to kámen inspirace, směřuje naší mysl k tvoření a zároveň v nás probouzí zdravou intuici.