vyberte si přesně co potřebujete

MINERÁL AVENTURÍN

VYBERTE SI ŠPERKY S MINERÁLEM AVENTURÍNEM

CO JE AVENTURÍN?
Aventurín je forma křemene, která se vyznačuje svou průsvitností a přítomností šupinek nerostných uzavřenin, které mnohdy způsobují třpytivě lesklý vzhled minerálu. Nejběžnější barvou aventurínu je barva tyrkysová, ale může se vyskytovat v ostatních barvách – jako v oranžové, modré, hnědé, žluté nebo šedé. Původ názvu avanturín se odvozuje z italského a ventura, což znamená náhodně. Jedná se o odkaz na šťastný a náhodný objev avanturínového na začátku 18. století. Aventurín se nejvíce používá jako stavební kámen k okrasným terénním úpravám v zahradách, nebo jako dekorace do akvárií a ve šperkařství.

KDE SE AVENTURÍN NACHÁZÍ?
Většina zelených a modrozelených avanturinů pochází z Indie, kde se jeho zpracováním zabývá mnoho řemeslníků. Smetanově bílé, šedé a oranžové nerosty se nacházejí v Chile, Španělsku a Rusku.

LÉČIVÉ ÚČINKY AVENTURÍNU:
Avanturín je univerzálním minerálem a je ho krásně zelená barva nás spojuje s harmonickou silou přírody. Otevírá nám srdce a ovlivňuje naše psyché tím, že rozpouští všechny chmury a negativní myšlenky. Přináší nám štěstí a přátelství. Také pomáhá nám ustát všechny strasti v životě, je to minerál osobního růstu.