SET - náhrdelník a náramek z tmavých říčních perel se zavěšenou perlou.
search
  • SET - náhrdelník a náramek z tmavých říčních perel se zavěšenou perlou.
  • SET - náhrdelník a náramek z tmavých říčních perel se zavěšenou perlou.

SET - náhrdelník a náramek z tmavých říčních perel se zavěšenou perlou.

1 690,- Kč

Není daň

Chcete být výjimečná?

Noste šperky Jewels by Romi!

Krásný náhrdelník a náramek z tmavých ŘÍČNÍCH PEREL se zavěšenou perlou.

Barva: Šedá
Kov: Stříbro
Velikost náramku: 15 cm
Počet Poslední kusy skladem

Chcete být výjimečná?

Noste šperky Jewels by Romi!

Krásný náhrdelník a ,náramek z tmavých ŘÍČNÍCH PEREL se zavěšenou perlou.

Říční perly jsou oblíbené díky svým přírodním nedokonalostem, jež jim dodávají ještě větší tajemnost. Jsou právem označovány jako symbol štěstí, zdraví a ženskosti.
Pokud je nosíte na svém těle, lesklou a třpytí se daleko více, protože říční perly potřebují vlhkost, která perlám prospívá. Perly opravdu podtrhávají krásu každé ženy.
PERLY SE PROSTĚ MUSÍ NOSIT! ???

Uvedená cena je za 1ks náhrdelníku a 1ks náramku.

Velikost náhrdelníku 42 cm.

Zapínání na silný magnet.

Velikost náramku 15/16cm

Náramek je navlečen na pružinku.

Jak pečovat o náramky Jewels by Romi?

CO JSOU TO ŘÍČNÍ PERLY?

 

Perla je malý lesklý kulovitý předmět vzniklý uvnitř mořské ústřice nebo-li perlorodky. Stejně jako perlorodky jsou i perly tvořeny vrstvami uhličitanu vápenatého. Ideální perly jsou dokonale kulaté a hladké, většina přírodních perel však vzniká v různých nepravidelných tvarech a barvách (barokní perly). Perly jsou ceněné především ve šperkařství. Perly vznikají tak, že do schránky mlže vnikne cizí tělísko – např. zrnko písku. To vyvolá obrannou reakci, která začne vylučovat perleťovou hmotu usazující se na cizím tělese. V jedné schránce může růst jen  jedna perla. Přírodní perly jsou velmi vzácné a více či méně žádané v závislosti na množství, kvalitě a tvaru perleťové hmoty.

KDE LZE PERLY ŘÍČNÍ NAJÍT?

Nejčastěji se ve šperkařství používají perly z chovů. Tyto perly vznikají podobně jako perly přírodní s tím rozdílem, že cizí tělísko je do schránky zavedeno úmyslně. Doba růstu perly se pohybuje od jednoho roku do několika let. K hlavním oblastem chovu perel patří Čína, Japonsko, Tahiti a Vietnam.

JAKÉ MAJÍ ÚČINKY?

Perla je překrásný drahokam, který je opředen od pradávna různými legendami. Perly jsou symbolem krásy, dokonalosti a čistoty. Jako duchovní symbol najdete perlu snad v každém náboženství. Perla je prostě ztělesněním moci, štěstí a také moudrosti a jsou odrazem čisté duše. Bývá jim také často přisuzována magická moc i léčivá síla. Názor na to, co perly přinášejí, se mezi lidmi sice různí, všichni se však shodnou na tom, že pokud perlu darujete, obdarované osobě budou po celou dobu přinášet štěstí.

Minerál Hematit